REKLAM AJANSLARI İÇERİĞİ VE REKLAM FİLMLERİNİN KRİTERLERİ

Konusu 'İş Dünyası' forumundadır ve Bilgili_Bey tarafından 8 Ekim 2018 başlatılmıştır.

 1. Bilgili_Bey

  Bilgili_Bey New Member

  Mesajlar:
  10
  Aldığı Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  3
  REKLAM AJANSLARI İÇERİĞİ VE REKLAM FİLMLERİNİN KRİTERLERİ


  Reklam ajansları üretkenliğe belli bir plana bağlı ekonomik bir kaygı güden bir çeşit hizmet sektörüne ait bir daldır. Bu tür kuruluşlar iletişim ve pazarlama konusunda müşterilere hizmetler vermektedir. Bu ajanslar çeşitli firmalar ve bu firmalar ile müşteriler arasında kurulan bir köprüdür. Yani reklam ajansları, araçtır. Bu tür kuruluşların kadroları oluşturulurken de çok titiz davranılmalı ve seçici olunmalıdır. Çünkü yapılacak olan işlerin uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Firmalar adına özgün tasarımlar üretilmeli ve bu tasarımların uygulanması sağlanmalıdır. Bu tür kuruluşlar sinema, radyo, televizyon, afiş gibi çeşitli kanallar aracılığıyla tanıtımlarını gerçekleştirirler.


  Reklam filmi; şirketlerin ve kurumların değer ve kriterlerinin, vizyon ve misyonlarının paraya çevirmek üzere yapıldığı videolardır. Bu tür tanıtım filmleri televizyon kanalları, internet ortamları için çekilmektedir. En yaygın olarak izlenen televizyon kanalları aracılığı ile olanlardır. Çünkü izleyicisi en fazla olan televizyon kanallarıdır.

  [​IMG]
  Reklam ajansları müşterilerinin reklam filmleri ile rakiplerin önüne geçerek kendi müşteri kitlesine ulaşabilmesini hedeflerler. Reklam filmi çekimleri pre-prodüksiyon, prodüksiyon, post prodüksiyon aşamalarından oluşmaktadır. Konsept geliştirme çalışmaları ardından metin yazımı ve kurgu montaj aşamalarından sonra reklam filmleri çekimleri yapılır ve müşteri memnuniyetine sunulur. Ve bu şekilde belli bir kitleye ulaşılması hedeflenir. Reklam filmi fiyatları oluşturulan reklam filminin konseptine göre çeşitlilik göstermektedir. Seslendirme olacaksa seslendirmen ücreti, metin yazımı, kullanılacak olan görüntülerin gerçek olup olmayacağı gibi konularda ücreti belirlemede önemli rol oynamaktadır. Filmin kaç dakika süreceği, ses ve müzik tasarımcıları, videonun kalitesi ve hızı gibi kriterlerde fiyatlandırmada önemli rol oynamaktadır. Reklam ajansları bütün bu konularla ilgilenen kuruluşlardır.  Yukarıda bahsi geçen reklam olayında reklam ajansları sayesinde firmaların kendi alanlarında daha fazla müşteriye ulaşabilme imkânı oluşmaktadır. Reklam ajansları çeşitli stratejilerle müşteri kitlesine en güzel şekilde ulaşmaktadır. Doğru ve yerinde bir kurumla çalışmak istiyorsanız, bu sirkülasyon içerisinde sizlere pragmatik bir açıdan bu işi en güzel şekilde yapacak bir kuruluş olan www.moryapim.com şirketinden faydalanabilirsiniz. Çünkü sanat içsel, sezgisel ve kişisel bir bütünlüktür. Sizlere bunu sağlayacak olan kuruluş şüphesiz Mor Yapım’dır.
   

Sayfayı Paylaş